Ze stali do carbonu. Rowerowa ewolucja.

156 Przeczytano

Pamiętam moment, gdy oglądałam katalog pewnego sklepu z elektroniką użytkową i zobaczyłam rower w dobrej cenie, choć dla domowników to i tak było drogo ;) Dokładnie 449zł wystarczyło, abym miała swój pierwszy dorosły rower po komunii, nie pamiętam tylko ile miałam lat, ale koło 19-tu. Rower typu miejskiego, z wygodną kierownicą i siodełkiem, idealny na wycieczki typu do sklepu po bułki, po wsi, nad rzekę, później po polach, leśnych drogach z psem. Po dłuższym czasie zaczęłam przekraczać granicę 5, 10, 15km. Krótsze samotnie, „dłuższe” z koleżanką. To właśnie z tym rowerem pierwszy raz w życiu podbiłam podjazd do Bukowiny Tatrzańskiej i ta chwila została w pamięci pod uroczą nazwą Tatrzańska Masakra Bukowiańska. Stosunkowo łatwo można się domyślić co się kryje pod tą nazwą :)

Po 4latach, stwierdziwszy, że podoba mi się podróżowanie po okolicznych wioskach postanowiłam kupić sobie wojażera, czytałam mnóstwo porad i po dziesiątkach godzin upewniania się stałam się szczęśliwą posiadaczką roweru typu cross, czyli trekkingowego na łyso. Z moją nową aluminiową kompanką stalam się mistrzynią dystansów średnich, tj. między 20-50km.
Rower uniwersalny na tyle, że mając duże koła, tak teraz modne bez oporów skręcałam z drogi asfaltowej na taką usianą kamieniami, dziurami i trawą.

Drugi rower zastąpiłam dość szybko, na obecnego Szaraczka :) Albowiem stalam się żądna przygód w górach. Tam to dopiero człowiek poznaje swoje słabości tak bezlitośnie obnażone przez wymagający teren…
Szybko dokupiłam rower szosowy, również w kolorze szarym ;) – a to wszystko za sprawą przejażdżki w Krakowskim Decathlonie na B’Twinie po sklepie :D Chłop mnie musiał za włosy stamtąd wyciągać ;)

I co…jaki z tego wniosek? A no taki, że próbując lepszego technologicznie sprzętu, nabieram ochotę na jeszcze lepszy. Snuję po nocach cwane plany, skąd tu wziąć fundusze, zupełnie zapominając o tym, na czym zaczynalam i TO MI WYSTARCZAŁO.

Czy zna ktoś lekarstwo na zachłanność?
]:)

Baba na rowerze. Posted with WordPress for BlackBerry.