Rozkmina nad hamulcem

202 Przeczytano

Siedzi se baba i czyta mądrą książkę. I czyta. I czyta jak nie popełnić głupstwa przy montowaniu hamulców do ukochanego Szaraczka (patrz na samą górę bloga). Fabryczne hamulce okazały się słabe i do tego klamka przecieka. Więc wybrałam metodę rygorystyczną.

Czaiłam się na te SLX’y już chyba pół roku, w końcu staniały :) Teraz trzeba się zabawić w mechanika. Jako, że czasu do wiosny trochę zostało, zrobię to sama, w przeciwnym wypadku robotę zostawiłabym fachowcowi.
No właśnie, a czemu by nie zostać swoim własnym fachowcem? Nic tak nie zacieśnia miłości do swojego aluminiowego rumaka jak znanie każdej jego śrubki i wiedza o tym, jak usunąć pewne bolączki :)

Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego – polecam, nawet gdyby ta książka miała stać na półce

Zaopatrzywszy się w książkę, czytam z uwagą, co i jak, wydaje się to wszystko proste, ale rzeczywistość lubi nieraz zaskoczyć. Gdy wydaje się proste – majstruje się 3 godziny i vice versa. Ja na błąd sobie absolutnie pozwolić nie mogę! Jakże to, taki wstyd przed (na) moim podopiecznym?

Każda naprawa, czyszczenie i smarowanie roweru ma w sobie coś odkrywczego. Ostatnio odkryłam w Szarej gdzie hamulce mają regulację napięcia linki . Jakież to było odkrywcze, jaką mi radość sprawiło! Ha! Cwana jestem, zapanowałam nad kolejnym obszarem życia! Ha ha!

Wam, mężczyznom wydaje się, że to co piszę to są jakieś banialuki, ale weźcie się postawcie w kuchni i zróbcie jakiś skomplikowany, wymagający mnóstwa operacji przepis – będziecie bezradni jak baba z samochodem u mechanika, bo mąż nie miał czasu. Po prostu, ni ma śmiechu, trzeba dopingować kobitki, które delikatnie, krok po kroku wchodzą szpilkami w Wasz mechaniczny świat.

Inna sprawa, że ja nawet gotować dobrze nie umiem, ani sobie sprawdzić piast czy się jeszcze kręcą czy trzeba wymienić. Dopóki wszystko działa i nie zgrzypi a brzuch nie gra symfonii Beethovena, da się żyć.

Baba na rowerze. Posted with WordPress for BlackBerry.

PS.

Wiadomo, jak mi się uda zamontować, to się pochwalę ;)