Gwiezdna ścieżka

280 Przeczytano

W Holandii nie przestają zaskakiwać pomysłami. Świat od nich durnieje i zastanawia się,

jak mogliśmy na to nie wpaść!?

No właśnie. Tym razem Holendrzy zaskoczyli pomysłem na ścieżkę rowerową, na której, jeśli tylko będziesz mieć okazję się znaleźć, odpłyniesz do gwiazd. Dosłownie. W mieście Neuen stworzono ścieżkę rowerową, która dosłownie mieni się gwiazdami. Główny projektant zainspirował się obrazem „Gwiaździsta noc” (Starry night) rodaka Van Gogha. Oto, jak powstała ścieżka:

ścieżka została pokryta luminescencyjną farbą, zostały w niej również osadzone małe żarówki LED, zasilane energią z pobliskich paneli słonecznych. Ścieżka „nabiera energii” przez cały dzień z promieni słonecznych, co pozwala na świecenie „gwiazdek” przez całą noc. System posiada również awaryjny tryb na przypadek pochmurnego dnia.

Ścieżka rowerowa Van Gogha
Ścieżka rowerowa Van Gogha

Nieźle, prawda? Coś, co prawdopodobnie kiedyś mieliście na suficie w pokoju, gwieździstą Drogę Mleczną, zostało przeniesione na ścieżkę rowerową, dając kompletnie odjechany efekt. Nie ma co ukrywać, że Holendrzy są na fali, jeśli chodzi o alternatywne źródła zasilania. Niewiarygodnie piękna ścieżka rowerowa w Neuen jest tylko pierwszym krokiem w kierunku oświetlenia ścieżek w ten sposób w całym kraju.

Na koniec, zobaczcie na „własne” oczy super gwiezdną ścieżkę:

Źródło: http://grist.org ,zobacz też: Studio Roosegaarde

Baba na rowerze.