XXI Rajd Wokół Tatr. Co, jak, gdzie i kiedy?

with Brak komentarzy

Jutro o 8:00 z nowotarskiego rynku startuje Rajd Wokół Tatr. Jest to jego XXI edycja, z roku na rok ciesząca się coraz większą popularnością.
Wiem, że jest tu kilka osób, które zachęciłam do wzięcia udziału w rajdzie. W sumie powiem Wam, że to dobry wybór :)

Napiszę Wam tylko kilka rzeczy, które są niezbędne, część informacji pochodzi z oficjalnego fan page’a rajdu.

1. Biuro zawodów.

W biurze zawodów odbierasz pakiet, w którego skład wchodzą: mapka, na odwrocie której znajdują się najważniejsze numery telefonów, naklejka z najważniejszymi skrzyżowaniami na trasie, naklejka na kask, którą należy nakleić w miarę możliwości jak najbardziej z przodu, żeby pomocnikom na bufecie ułatwić identyfikację uczestnika rajdu (bez tej naklejki nic nie zostanie wydane z bufetu) oraz naklejka na sztycę, która pełni zadanie jak powyższa naklejka na kask. Więcej informacji na fan page’u Rajd Wokół TatrIMG_20160827_104420

2. Start.

Start nastąpi tradycyjnie z nowotarskiego rynku spod ratusza o godzinie 8:00. Przewidziane są dwa sektory, pierwszy dla uczestników zamierzających przejechać pieronem rajd, drugi dla tych wolniejszych, ale mocniejszych (Ty i ja :) )

3. Bufety.

Są 3 bufety, jedyne co musisz ze sobą zabrać to dowód osobisty, swoje ulubione żele tudzież suszone owoce i jakieś małe elementy garderoby. Jedzenie i picie (będzie nawet kabanos!!! – lepiej go zjeść, inaczej Organizatorka mnie zje :D) i krzaczki dla naturalnego skorzystania z potrzeb fizjologicznych ;) Na mecie czeka ciepły regeneracyjny posiłek, napój (do wyboru piwo lub woda) oraz napój regeneracyjny Etixx.

4. Zasady ruchu drogowego.

Słowaccy stróżowie prawa nie są tak pobłażliwi jak Polscy. Przez większość trasy jedziemy grzecznie gęsiego (żadnej jazdy obok siebie parami!), w grupach nie większych niż 15 osób. Jeśli chodzi o kamizelki odblaskowe, konieczne są one w momencie, gdy schodzisz z roweru i go prowadzisz przy jezdni. Czyli nas to nie dotyczy :) W razie niesnaski, tu przyda się dokument stwierdzający tożsamość. Ale my jesteśmy kulturalni, więc niesnasek nie przewidujemy.

5. Siesta.

Siesta odbędzie się na terenie zielonym obok Rancho Lotu, nieopodal nowotarskiego lotniska. Gdy ktoś będzie miał siły, może przejść się na taras widokowy, z którego niewiele widać, ale trasa do niego jest krótka i urokliwa :) Oczywiście obowiązkowo bawimy się w koszulkach rajdu! :)

Jeśli masz problem z wysiedzeniem, garść informacji zobaczysz we wpisie Kiedy krem na obtarcia zawodzi… .
Wprawdzie lista została wypełniona ponad brzegi, ale jest jeszcze kilka miejsc. Zastanawiasz się, czy jechać? Przeczytaj wrażenia z mojego pierwszego rajdu i się dłużej nie zastanawiaj :)
Jak się spakować? Wprawdzie tekst Co zabrać ze sobą na zawody? jest stricte na zawody, ale zasady są podobne oprócz pomiaru czasu. Wydrukuj sobie listę i odhacz najważniejsze punkty, żeby jechać ze spokojną głową. W końcu to 200 km w pięknych okolicznościach przyrody :)

Do zobaczenia na rynku!

Baba na Rowerze.